Biografia Zbigniew Szczerbiński ( ur. 1967-04-12 )

Zbyszek Szczerbiński (ur. 12 kwietnia 1967 w Rudzie Śląskiej) - polski perkusista rockowy, muzyk zespołu Dżem.

Pod wiatr - Foto: Tomasz Kępa<br />
Projekt: Sławek Ochotny - AC&C GEM Poland

Pod wiatr - 8215502 (CD / 1997)
Foto: Tomasz Kępa
Projekt: Sławek Ochotny - AC&C GEM Poland

Do gry na perkusji namówił go brat, z którym przez pierwsze lata muzykował. Jego pierwszym większym zespołem był zespół BIG TU TU - laureat "Mokotowskiej Jesieni Muzycznej" oraz "Złotej Dziesiątki OMPP" we Wrocławiu.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

W 1988 zaczął grę z zespołem Gang Olsena, którego był jednym z założycieli. Z zespołem tym zaczął stawać się sławny, występowali na różnych wielkich festiwalach m.in. Rawa Blues, Jarocin w którym grupa została laureatem w 1990, oraz pierwsze nagrania studyjne które zaowocowały wydaniem płyty.

W 1992 Dżem zaproponował mu grę na perkusji w zespole, w miejsce Jerzego Piotrowskiego. Przez dwa lata był perkusistą Dżemu i Gangu Olsena.

Disco & Bluesssss - Projekt: Jarosław Dziedzic

Disco & Bluesssss - CD01 (CD / 2004)
Projekt: Jarosław Dziedzic

Współpraca z Dżemem otworzyła mu perspektywę profesjonalnej kariery, nagrywania wielu płyt, granie mnóstwa koncertów (ponad 100 rocznie) m.in. koncertu w Operze Śląskiej w Bytomiu, który zarejestrowano na płycie Dżem w operze oraz występów przed zespołami takimi jak The Rolling Stones i ZZ Top.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Szczerbi%C5%84ski

Reklama