Archiwum Polskiego Rocka dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020

15 stycznia 2017 roku odbył się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Minęło też pół roku od premiery dwutomowego "Archiwum Polskiego Rocka 1961-2016". Postanowiłem wspomóc akcję i wydać specjalną edycję, stworzoną tylko na ten finał i w bardzo niskim nakładzie. Powstało 20 egzemplarzy jednotomowego wydawnictwa z oficjalnym logo finału Orkiestry. Także Jurek Owsiak napisał kilka słów na okładkę wyraźnie podnosząc rangę mojej pracy.

Połowa książek trafiła na aukcje organizowane przez WOŚP, kilka rozdysponowałem pomiędzy sponsorów i mecenasów "Archiwum...". Pozostałe udało mi się sprzedać osobiście za niemałe kwoty. Wg mojej wiedzy na konto Orkiestry trafiło dodatkowo ponad 5 tysięcy złotych!

W tym roku mam inny pomysł. W grę nadal wchodzi wyjątkowe i jednorazowe wydawnictwo, ale ze znacznie powiększonym materiałem (ponad 10000 płyt i singli) i w większym formacie (A4). Większy ma być też nakład, i to od nakładu będzie zależało suma zebranych datków.

Od 24 listopada do 23 grudnia będę przyjmował zamówienia na tegoroczne "Archiwum…". Powstanie tyle egzemplarzy ile będzie zamówień! Cały zysk trafi na konto 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a każdy darczyńca otrzyma swój egzemplarz niezwłocznie po zakończeniu druku.

Uwaga! Cały zysk ze sprzedaży tej książki zostanie przekazany na 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Koszt jednego egzemplarza wynosi równo 100 złotych z przesyłką na terenie Polski. Aby zakupić książkę należy złożyć zamówienia na stronie www.polskirock.eu, dokonać przelewu przez system Przelewy24.pl i podać adres do wysyłki. Nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o ilość egzemplarzy. Po odliczeniu kosztów druku, pakowania, wysyłki i podatków nadany zostanie przelew na konto WOŚP, a każdy kto z darczyńców otrzyma kopię dokumentów księgowych tej akcji.

Uwaga! Tej akcji nie prowadzi Wielkie Orkiestra Świątecznej Pomocy, ale jest prowadzona za zgodą Fundacji. Jest to moja prywatna inicjatywa, motywowana najszczerszymi pobudkami chęci wsparcia wielkiej idei jaką zapoczątkował i dzielnie prowadzi Jerzy Owsiak. Jeżeli masz wątpliwości, pytania, sugestie – nie krępuj się i pisz na adres info@polskirock.eu lub dzwoń na numer 603 205 145.

Jurek o Archiwum...

Jakie to szczęście, że w dobie tak zwanej kopii bezpieczeństwa i płyt CD pomazanych flamastrem, bo przecież wszystko jest do ściągnięcia, czytaj spiratowania, komuś się jeszcze chce zebrać w jedno to, co było i jest nadal legalnie wydawane przez firmy fonograficzne i zapaleńców, którzy chcą podtrzymywać dobre tradycje, aby artysta znalazł się na dobrze przygotowanym nośniku. Dwa tomy ogromnej dokumentacji muzycznego rock’n’rolla, w których znajdziecie także rock’n’rollową cząstkę Fundacji Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy. Z tego faktu jesteśmy piekielnie dumni i dzięki tym, którzy sięgają z półek sklepowych po nasze płyty, możemy ciągle wydawać kolejne i dzięki temu przez długi czas w domowym zaciszu możecie cieszyć się wspaniałymi woodstockowymi koncertami.

Jurek

Formularz zamówienia

Do tej pory zamówiono sztuk: 135

Koniec zbiórki!!

Letnia zadyma w środku zimy

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. O godzinie 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba". W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Zobacz więcej na www.wosp.org

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała do tej pory ponad 1 mld PLN na najwyższej klasy sprzęt medyczny. A to wszystko dzięki Wam! To Wasze wpłaty sprawiają, że mogliśmy wyposażyć wszystkie szpitale, które opiekują się dziećmi. To dzięki Waszym, nawet tym najdrobniejszym wpłatom, jesteśmy w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każde nowo narodzone dziecko, mogło skorzystać z naszego sprzętu, który - o czym nie można zapominać - nie tylko ratuje życie, ale także służy do diagnostyki czy badań przesiewowych.


"Archiwum..." wydane specjalnie na 25. finał WOŚP przyniosło ponad 5000 złotych. Na aukcje orgranizowane przez Fundację, w tym te odbywające się na Allegro.pl, trafiło 10 sztuk jednotomowej wersji. Cały nakład, to było raptem 20 egzemplarzy, których druk zasponsorowała Klinika Vivadental z Gdańska.

To wydanie w stosunku do regularnej książki zawierało korektę i aktulizację materiału. Tegoroczny projekt będzie w większym formacie (A4) i bogatszy o ponad 1500 płyt.


W ciągu 27. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld PLN.

Reklama