Biografia Tomasz Lubert ( ur. 1972-06-22 )

Tomasz Lubert (ur. 22 czerwca 1972 w Gdańsku) - polski kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny, założyciel zespołów muzycznych Virgin, Video i Volver. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Życiorys

Kariera

W latach 1990-1998 był tenorem w kilku chórach, m.in w chórze muzyki cerkiewnej Continuo. W latach 1994-1998 występował z zespołem Starless.

Videogra - Foto: ŻaNa Siaczyńska<br />
Projekt: em.kruk

Videogra - 88697288212 (CD / 2008)
Foto: ŻaNa Siaczyńska
Projekt: em.kruk

W 2000 założył zespół Virgin, którego wokalistką jest Dorota "Doda" Rabczewska. Był liderem i twórcą większości piosenek zespołu. W 2007 zamierzał, z powodu pogarszających się relacji towarzyskich, rozwiązać zespół, ale okazało się, że prawnie nie jest do tego upoważniony. Po rozwiązaniu Virgin założył nowy zespół, który istnieje od 2007 pod nazwą Video. Grał w nim na gitarze i obsługiwał loopy.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

W 2009 odszedł z Video i założył nowy zespół - Volver. Latem 2010 grupa zdobyła trzy festiwalowe nagrody na festiwalach TOPtrendy, Bydgoszcz Hit Festiwal i "Superjedynkę" podczas 42. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W czerwcu 2014 wydał swój debiutancki, solowy album studyjny zatytułowany Z miłości do muzyki, na którym znalazło się dwanaście utworów nagranych z udziałem różnych wykonawców, takich jak m.in. Dorota "Doda" Rabczewska, Antek Smykiewicz, Ewa Farna i Rafał Brzozowski. W marcu 2018 zapowiedział wydanie drugiego solowego albumu studyjnego.

Musisz być pierwszy - Foto i projekt: nie podano

Musisz być pierwszy - bez numeru (CDs / 2000)
Foto i projekt: nie podano

Od 2019 jest jednym z jurorów talent-show telewizji Polsat Śpiewajmy razem. All Together Now.

Będę silna - Foto: Piotr Małecki<br />
Projekt: studio@vanart.com.pl

Będę silna - 016 482-2 (CD / 2001)
Foto: Piotr Małecki
Projekt: studio@vanart.com.pl

Życie prywatne

W sierpniu 2012 wziął ślub z Ewą Wojtasik. Ma dwóch synów: Iwa i Igora.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Lubert

Reklama