Pi eR Dwa (ΠR2)Time 52

Metryka

Spis utworów

Spis muzyków

Reklama

Komentarze

Biografia Pi eR Dwa (ΠR2)

ΠR2 (alternatywnie Pi-eR-2 , TTR2) - polskie instrumentalne trio jazz rockowe utworzone przez gitarzystę Marka Raduli, basistę Wojtka Pilichowskiego i perkusistę Tomasza Łosowskiego. W 2005 grupa wydała album Transporter, który zawiera 10 utworów, w tym bonus w postaci utworu nagranego "na żywo" (DB, 12:52) oraz utwór z autotematycznym tekstem i śpiewem Wojtka Pilichowskiego (Riff Connection, 3:37). Nad materiałem pracowało kilku realizatorów - Krzysztof Maszota, Tomasz Bidiuk i Wojtek Olszak. W utworze DB gościnnie zagrali Wojtek Olszak (instrumenty klawiszowe) i Adam Bałdych (skrzypce elektryczne). Wydawcą była firma Fonografika. Jak deklarował Pilichowski, Transporter był całkowicie niekomercyjnym projektem. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji. W listopadzie 2008 roku grupa wydała drugą płytę - Time 52. Po 2012 roku zespół zaprzestał działalności.

O Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!

Sax Club Pana Dyakowskiego

Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Kup teraz!

Reklama