Biografia Robert Szymański "Pseudo Artysta"

Robert Szymański, znany równie jako Pseudo Artysta, Robi Show i Rob Bandit - polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów pochodzący z Wrocławia.

Swoją działalność artystyczną zaczął w połowie lat osiemdziesiątych XX w. Od 1987 wokalista, autor tekstów, kompozytor w metalowym zespole Magnus. Od 1996 do 1997 współpracował z wrocławską grupą Mistrz Allegro, gdzie był wokalistą.

Od 1998 założyciel, wokalista, kompozytor, autor tekstów zespołu Kilersi. Indywidualny styl tej grupy skierował do dzieci i rodziców.

W 2000 założył eksperymentalny projekt PSEUDO ARTYSTA, w którym wykonuje wyłącznie utwory swojego autorstwa.

Inne działania muzyczne

FILM:

  • 2004 "W Dół Kolorowym Wzgórzem", reż. Przemysław Wojcieszek - kompozycja muzyczno-wokalna napisana do filmu.

TEATR:

  • 2003 "Monologi Waginy" - 2003, reż. Grażyna Popowicz - użyczenie głosu do warstwy muzycznej spektaklu.
  • 2013 "Orkiestra" Teatr Telewizji - Telewizja Polska S.A. 2013, reż. Jacek Głomb - użyczenie głosu: melodeklamacja, canto.

MUSICAL:

  • 2010 "Historia Kowboja Martina Mroza" - 2010 - kompozytor muzyki do słów Korneliusza Pacudy i Krzysztofa Cedro.

REKLAMA:

  • 1993-2000 - producent i drugi reżyser reklam radiowych oraz producent ścieżek dźwiękowych do ogólnopolskich reklam telewizyjnych. Współtworzył m.in. z: Janem Machulskim, Witoldem Pyrkoszem, Wiktorem Zborowskim, Markiem Walczewskim, Janem Kociniakiem, Emilem Karewiczem, Jerzym Passendorferem, Witoldem Sobocińskim. Wspólna kompozycja muzyczna z Jerzym Matuszkiewiczem zaśpiewana przez Andrzeja Dąbrowskiego.

Nagrody i wyróżnienia

  • 1993 - Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Filmu Reklamowego i Reklamy Crackfilm za produkcję filmu reklamowego "Kama, smak zdrowia", z udziałem Witolda Pyrkosza, Bogusza Bilewskiego i Jerzego Cnoty
  • 2006 - I Nagroda na Yach Film Festiwal (Festiwal Polskich Videoclipów) w kategorii "Teledysk dziecięcy" za videoclip do piosenki "Abecadło" zespołu KILERSI
  • 2008 - Pierwsze miejsce i Nagroda Polskich Melomanów w plebiscycie słuchaczy Programu III Polskiego Radia w kategorii "Teledysk dziecięcy" za videoclip do piosenki "Leń" zespołu KILERSI.
Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Szyma%C5%84ski

Reklama