Biografia Robert Kilen ( ur. 1970-04-28 )

Robert Kilen (ur. 28 kwietnia 1970 w Warszawie) - dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy, pisarz.

Zmienne nastroje rytmów nowoczesnych - Foto i projekt: nie podano

Zmienne nastroje rytmów nowoczesnych - 9808762 (CD / 2003)
Foto i projekt: nie podano

Pracę dziennikarza muzycznego zaczął od miesięcznika "Rock'n'roll", był wtedy studentem dziennikarstwa[potrzebny przypis].

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Następnie na wiele lat związał się Radiem Wawa, w którym pracował od początku istnienia stacji, prowadził wiele audycji od amerykańskiej listy przebojów "The Z-Rock 50" przez "Kilen Zone", "3 po 3" aż do programu "Wielka płyta". A od 2000 do 2016 wraz z żoną Moniką Tarką poranne pasmo, które na przestrzeni lat zmieniało nazwę: "Poranny Express", "Przebojowe małżeństwo", ostatnia nazwa to "Z parą od rana". Był też szefem DJ-ów i szefem Newsroomu. Z Radia Wawa odszedł wraz z żoną pod koniec marca 2016. Od maja 2016 roku do końca czerwca 2019 był dziennikarzem Jedynki Polskiego Radia. Wspólnie z żoną prowadził autorski codzienny poranny program "Podwójne espresso", a także autorskie, wyjazdowe, sobotnie ( od 9:00 do 12:00) audycje podróżnicze "Jedyne takie miejsce". Był też przez trzy lata związany z Latem z Radiem. W 2016 i 2017 roku był gospodarzem koncertów plenerowych Lata z Radiem, a także weekendowych audycji Lata z radiem. W 2018 roku był współgospodarzem antenowego Lata z radiem. Jest też pomysłodawcą trasy reporterskiej Lata z radiem realizowanej na antenie w 2018 i 2019 roku[potrzebny przypis].

Dziennikarz związany był także z telewizją. Pod koniec lat 90. pracował w telewizjach muzycznych Atomic TV i MTV Polska. Był pierwszym prezenterem polskiej wersji stacji MTV[potrzebny przypis].

Potem wraz z żoną współpracowali z "Pytaniem na śniadanie" w TVP2.

W 2014 roku wraz z Moniką Tarką byli gospodarzami i współtwórcami programu "Para daje radę" w Fokus TV. Był to na początku codzienny, a potem weekendowy program lifestylowy. W sumie powstało 56 odcinków.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

W 2014 roku Robert Kilen debiutował jako pisarz. W wydawnictwie Bellona wydał książkę przygodowo-sensacyjną pt. "Krew Illapa", która spotkała się z przychylną oceną krytyki.

Prywatnie jest mężem dziennikarki Moniki Tarki. Mają córkę Annę[potrzebny przypis].

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Kilen

Reklama