Biografia Rafał Kamiński "Ralph" ( ur. 1990-11-08 )

Ralph Kaminski, właściwie Rafał Stanisław Kamiński (ur. 8 listopada 1990 w Jaśle) - polski piosenkarz, kompozytor i autor piosenek.

Życiorys

Wczesne lata

Rafał Kamiński urodził się i wychował w Jaśle. Uczył się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec. W wieku 11 lat zaczął uczęszczać na zajęcia wokalne do Jasielskiego Domu Kultury. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie ukończył wokalistykę na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Studiował też na Wydziale Popu na Uniwersytecie Muzycznym "Codarts" w Rotterdamie.

Kariera

W 2011 roku za utwór "The Hill" zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu "Carpathia 2011". Po konkursie został dostrzeżony przez Marka Kościkiewicza, który zaproponował mu współpracę menedżerską. W 2012 roku wziął udział w przesłuchaniach do drugiej edycji programu X Factor. Podczas eliminacji wykonał utwór "Don’t Know Why" Norah Jones. Przeszedł do kolejnej rundy, jednak odpadł na etapie tzw. "bootcampu". W 2013 roku odebrał główną nagrodę na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym "FAMA" 2013. Od tego samego roku grał koncerty ze swoim zespołem My Best Band In The World.

W 2014 roku był nominowany do nagrody artNoble w kategorii "Muzyka". 6 czerwca 2016 roku wystąpił na koncercie "Scena alternatywna" podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 14 listopada tego samego roku ukazała się jego debiutancka płyta studyjna zatytułowana Morze. Album promowany był przez single: "Podobno", "Zawsze" i "Meybick Song". W tym samym roku nagrał singiel "Lights" z Maciejem "MaJLo" Milewskim.

W 2017 roku wystąpił na Open’er Festival wraz z zespołem.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Ralph_Kaminski

Reklama