Biografia Paweł Kowalczyk "Kovalczyk" ( ur. 1981-11-28 )

Paweł Kowalczyk, znany także jako Kovalczyk (ur. 28 listopada 1981 w Ząbkowicach Śląskich) - polski piosenkarz.

Życiorys

Wczesne lata

Ukończył XVII Liceum Ogólnokształcące o profilu teatralnym, uczył się w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu.

Pastorałki pod choinką, pod jemiołą - Projekt: Moderna Agencja Reklamowa

Pastorałki pod choinką, pod jemiołą - C023J23/16 (CD / 2016)
Projekt: Moderna Agencja Reklamowa

Kariera

Karierę muzyczną rozpoczął w 1994 występem na Festiwalu Młodych Wokalistów we Wrocławiu, który ostatecznie wygrał. Grał w zespołach Smak Paniki i Junkers, z którym w 2000 zdobył pierwszą nagrodę na Przeglądzie Młodych Muzyków w Kłodzku. Kilkukrotnie zajmował czołowe miejsce w konkursie recytatorskim "Kogucik".

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

W 2003 wziął udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu telewizji Polsat Idol. Zakwalifikował się do odcinków na żywo i zajął ostatecznie trzecie miejsce, odpadając w odcinku półfinałowym. Niedługo po udziale w talent show został współprowadzącym program Muzyczna winda.

W 2009 roku ukazała się jego debiutancka płyta studyjna, zatytułowana Obsesja. Płyta promowana była przez singiel "Wrong", na którym gościnnie zaśpiewała także Magdalena Kuś. W 2010 roku nawiązał współpracę ze Sławomirem Leniartem i Aleksandrem Bobrowskim, a pierwszym singlem nagranym przez trio był utwór "The Game", który Kowalczyk wydał pod pseudonimem Diabkov.

W 2013 roku założył jazzowy projekt muzyczny Kovalczyk Big Band Project, do którego zaprosił takich muzyków, jak Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski, Przemysław Kostrzewa, Dariusz Plichta i Tomasz Busławski. W tym samym roku ukazała się pierwsza płyta zespołu, która nagrana była metodą analogową. Płytę promował singiel "Raise Me Up".

W marcu 2015 roku ukazał się jego singiel - "Nie głosuj na mnie" a w kwietniu 2016 roku "Turlaj się". Oba single zapowiadały trzecią płytę studyjną artysty, zatytułowaną Kovalczyk Aux, która ukazała się 6 maja 2016 roku.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Kowalczyk_(piosenkarz)

Reklama