Biografia Mieczysław Wądołowski

Mieczysław Wądołowski (ur. w 1952 roku w Reszlu) - członek zespołu Czerwone Gitary, w którym gra od czerwca 1997 na gitarze akustycznej i akordowej (czyli akustycznej 12-strunowej). Pochodzi z Reszla, w którym się urodził i wychował.

O.K. - Foto: Joaana Marach<br />
Projekt: Sebastian Blum

O.K. - 4743890 (2CD / 2005)
Foto: Joaana Marach
Projekt: Sebastian Blum

Wygrał m.in Konkurs na najlepsze wykonanie piosenki Krzysztofa Klenczona, jest także zdobywcą Złotego Samowara oraz jest laureatem przeglądu piosenki radzieckiej.. Na płycie Czerwone Gitary OK znajdują się jego 3 kompozycje. Zanim zaczął grać z zespołem pracował w jednej z firm stolarskich w Reszlu. Jego największym marzeniem było grać w Czerwonych Gitarach, co spełniło się po latach.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Z Czerwonymi Gitarami nagrał 2 płyty - Czerwone Gitary OK oraz Jeszcze gra muzyka. Na każdej z nich znajdują się jego kompozycje. Oprócz tego, że gra na gitarach, jest również wokalistą. W marcu 2009 wraz z zespołem nagrał płytę Herz verschenkt, a w 2015 roku album Jeszcze raz promowany przez skomponowaną przez niego piosenkę "Trochę przed wieczorem".

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_W%C4%85do%C5%82owski

Reklama