Mass KotkiMiau miau miau

Metryka

  • Wykonawca: Mass Kotki
  • Tytuł: Miau miau miau
  • Wytwórnia: NiktNicNieWie
  • Numer katalogowy: bez numeru
  • Nośnik: LP
  • Data wydania: 2010-02-13
  • nakład limitowany, 150 egzemplarzy, winyl marbled (biało czarno czerwony)
  • Komentarze []

Spis utworów

Reklama

Mass KotkiMiau miau miau inne wydania

Komentarze

Biografia Mass Kotki

Mass Kotki - polska grupa muzyczna istniejąca w latach 2003-2010 w Warszawie[potrzebny przypis], tworząca muzykę w gatunku electroclash. Lady Electra - instrumenty elektroniczne, śpiew; Katiusza - gitara basowa, śpiew; Siwa - gitara. Początki grupy sięgają roku 2001 roku po przeprowadzce Lady Electry z Łodzi do Warszawy. Lady Electra miała w tym czasie już za sobą współpracę z Procesor Plus. W stolicy zaprzyjaźniła się z Katiuszą i tak około 2003 roku powstał duet Mass Kotki. Katiusza, która gra na gitarze basowej, miała także już za sobą współpracę z zespołami takimi jak: Piekło Kobiet, Silikon Fest oraz Pogotowie Seksualne. Oprócz tego jest znana jako DJ w warszawskich klubach (także jako Loretta Kocimiętka), gdzie prowadziła w Aurorze "Ruskoje Party". Następne lata były wypełnione licznymi koncertami zarówno w Polsce, jak i zagranicą, a także pisaniem materiału na debiutancką płytę. W 2004 roku, po raz pierwszy Mass Kotki weszły do studia, gdzie nagrały swój debiutancki album zatytułowany Chodź zobaczyć. Na albumie zawarto 12 utworów oraz dodatkowo dwa remiksy. Album promował teledysk do piosenki Brutalny Erotyzm. Kolejny album, który ukazał się w 2008 roku, nosił tytuł Miau Miau Miau. Znalazło się na nim 15 utworów. Wszystkie piosenki w warstwie muzycznej zachowały swój klimat znany z poprzedniej płyty. Płytę promowała piosenka Maryja, do której nakręcono teledysk. W tym samym roku wydano jeszcze jedną płytę, na której znalazła się muzyka skomponowana przez zespół do spektaklu Księga Rodzaju 2 wystawionego przez Teatr Współczesny we Wrocławiu. Księga rodzaju 2 to przedstawienie autorstwa Iwana Wyrypajewa oraz Antonina Wielikanowa w przekładzie Agnieszki Lubomiry Piotowskiej i w reżyserii Michała Zadary. W spektaklu występują tacy aktorzy, jak: Jan Peszek, Barbara Wysocka, Krzysztof Boczkowski. Premiera spektaklu odbyła się 8 września 2007 roku. Od jesieni 2008 kolejną członkinią Mass Kotek stała się Siwa, gitarzystka wywodząca swój z styl z nurtu punk. Siwa znana była wcześniej ze współpracy z Katiuszą w Pogotowiu Seksualnym, a także w zespołach Junkie Train i Zimbabwe. 19 września 2010 na portalu MySpace opublikowano informację o rozpadzie zespołu.

O Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!

Sax Club Pana Dyakowskiego

Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Kup teraz!

Reklama