Biografia Mariusz Kmiołek ( ur. 1963-06-12 )

Mariusz Kmiołek (ur. 12 czerwca 1963) - polski producent muzyczny, dziennikarz, promotor, menedżer oraz przedsiębiorca związany ze sceną muzyki heavymetalowej. W latach 80. XX w. grał na perkusji w thrashmetalowym zespole Haron, z którym nagrał wydane w 1988 roku demo Inquisitor. Następnie został menadżerem deathmetalowej grupy Vader, z którą współpracuje do dziś. Był również założycielem wytwórni Carnage Records i Carrion Records.

Kmiołek w 1986 roku założył czasopismo muzyczne Thrash'em All. Ostatnie wydanie magazynu ukazało się w lipcu 2008 roku. W 2001 roku założył wytwórnię muzyczną Empire Records, która została rozwiązana w 2008 roku. Obecnie prowadzi agencję koncertową oraz artystyczną Massive Music z siedzibą w Ciechocinku.

W ramach Massive Management był menadżerem grup Christ Agony, Lost Soul, Dies Irae, Vesania, Sceptic, Decapitated i Yattering.

Jego żoną była Ewa Przybylska, zmarła 3 września 2010 roku w wyniku obrażeń odniesionych podczas wypadku samochodowego.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Mariusz_Kmio%C5%82ek

Reklama