Biografia Jerzy Rybiński ( ur. 1945-06-14 )

Jerzy Rybiński (ur. 14 czerwca 1945 w Łodzi) - polski wokalista, gitarzysta basowy i kompozytor.

Życiorys

Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie kontrabasu. Debiutował w 1962 w amatorskim zespole Komety. W latach 1965-1967 był członkiem big-bandu łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej Kanon Rytm.

Zielona łączka - Projekt: Waldemar Świerzy

Zielona łączka - XL 0852 (LP / 1971)
Projekt: Waldemar Świerzy

W 1967 znalazł się w pierwszym składzie grupy No To Co. Występował w niej do 1973, a także po jej reaktywacji w latach dziewięćdziesiątych. W latach 1974-1981 był muzykiem i autorem piosenek zespołu Andrzej i Eliza, którego współtwórcą był jego brat Andrzej Rybiński.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Z końcem lat siedemdziesiątych XX wieku rozpoczął karierę solową singlem z piosenkami Deszcz w obcym mieście (ze słowami Małgorzaty Maliszewskiej) i Już zapominam cię jak sen (ze zmienianym wielokrotnie tekstem Bogdana Olewicza i Andrzeja Kuryły).

W 2010 zapowiedział powrót do współpracy z Piotrem Janczerskim, założycielem No To Co. Jej efektem jest piosenka Dla ciebie.

Reklama*

* - Reklama daje żyć stronie, więc nie krępuj się i klikaj jeżeli interesuje Cię oferta.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Rybi%C5%84ski_(muzyk)

Reklama