Biografia Jacek Nowak ( ur. 1976-10-22 )

Jacek Nowak (ur. 22 października 1976 w Krakowie), znany jako "Jacko" - polski perkusista.

Uczęszczał do szkoły muzycznej w klasie trąbki. Jego zamiłowanie do perkusji zrodziło się po obejrzeniu koncertu Deep Purple - Scandinavian Nights oraz Led Zeppelin - The Song Remains The Same. Działalność artystyczną rozpoczął w krakowskich klubach grając w składach bluesowych i rockowych, grając z takimi muzykami jak Robert Kubiszyn, Łukasz Targosz, Bartek Latus, Jacek Chruściński.

W roku 2001 dostał ofertę grania z Markiem Piekarczykiem który wówczas budował skład solowego projektu Marek Piekarczyk i Przyjaciele. W składzie tego zespołu pojawił się Paweł Mąciwoda z którym Jacek postanowił stworzyć podwaliny zespołu, który potem przyjął nazwę Virgin Snatch. W 2011 roku muzyk opuścił formację z niewyjaśnionych przyczyn. W 2013 roku muzyk ponownie dołączył do zespołu.

Na początku 2019 roku ponownie rozstał się z Virgin Snatch, aby dołączyć do grupy Kat & Roman Kostrzewski, w której zastąpił Ireneusza Lotha.

Muzyk gra na bębnach firmy Mapex, talerzach perkusyjnych Paiste 2002 oraz Zildijan Avedis. Używa ponadto modułu elektronicznego Alesis DM5.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Nowak_(muzyk)

Reklama