Biografia Grin Piss

Grin Piss - polski punkrockowy zespół muzyczny założony w 2002 roku w Oleśnie przez Waldemara Szydło, Przemysława Warocha oraz Tomasza Cecha.

Skład zespołu

Aktualny:

  • Tomasz Cechu Cech - perkusja
  • Waldemar Szkodnik Szydło - wokal + gitara
  • Marcin Kicu Zając - bas
  • Andrzej Buli Bulik - gitara
  • Rafał Filip Filipowski - wokal + gitara

Byli członkowie:

  • Przemysław Waroch
  • Artur Pietrucha

Historia zespołu

GRIN PISS powstał w 2002 roku w Oleśnie (woj. opolskie). Zespół, z początku grał muzykę utrzymaną w nurcie zwanym "melodic punk". Obecnie w muzyce zespołu słychać wpływy rocka, rocka alternatywnego czy metalu jednak punkowe korzenie nadal są słyszalne. Swoje muzyczne inspiracje Grin Piss czerpie z twórczości takich zespołów jak : Sum 41, Rise Against, Fall Out Boy, Foo Fighters, Machine Head czy Kiss. Muzycy wykorzystując trzy gitary, dwa wokale i podwójną stopę perkusyjną tworzą energetyczną i mocną dawkę muzyki.

W listopadzie 2006 rozpoczęły się prace w studiu nagraniowym Hom Studio nad wybranym materiałem z 4 lat działalności zespołu. Kolejna sesja nagraniowa odbyła się w sierpniu 2007. Uwieńczeniem pracy w studio było nawiązanie współpracy z wydawnictwem Luna Music z Wrocławia, które zgodziło się wydać debiutancki album Perfect feeling.

Płyta otrzymała pozytywne recenzje w Teraz Rocku, Rumorze, Muzyce Z Głośnika i Codziennej Gazecie Muzycznej. Zespół odbył trasę koncertową po Polsce wspólnie z zespołami CF98, To nie teatr i Holden Avenue. Teledysk pojawił się w stacjach muzycznych takich jak Viva Polska, MTV Polska, 4FunTV.

Grin Piss zagrał dwukrotnie na festiwalu Nie zabijaj, dwukrotnie na festiwalu Rock Time, OFF Opole w TVP3, na licznych większych lub mniejszych imprezach z zespołami takimi jak TSA, Farben Lehre, Akurat, Happysad, NONE, CF98, Road Trip Over, Cała Góra Barwinków, Radio Bagdad, etc. W lipcu 2010 roku zespół Grin Piss, został laureatem Jarocin Festival 2010 zdobywając nagrodę publiczności.

W listopadzie 2011 r. na swoim profilu na Facebooku zespół ogłosił bezterminowe zawieszenie działalności.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Grin_piss

Reklama