Buzu SquatDowody miłości

Metryka

  • Wykonawca: Buzu Squat
  • Tytuł: Dowody miłości
  • Wytwórnia: Zic Zac
  • Numer katalogowy: ZIC 0024
  • Nośnik: CD
  • Data wydania: 1993
  • Komentarze []

Spis utworów

Spis muzyków

Reklama

Komentarze

Biografia Buzu Squat

Buzu Squat - polski zespół muzyczny. Jego dorobek opiera się na wielu gatunkach, głównie jest to pop-rock. Buzu Squat został założony w 1992 roku w Warszawie. Zespół wydał w 1993 jedyną w historii zespołu płytę długogrającą - Dowódcy miłości w nakładzie 40 tys. egzemplarzy, z której dwa utwory: "Przebudzenie" i "Kocie sprawy" weszły na stałe do kanonu polskiego pop-rocka. Rok później zespół wydał mini-płytę zawierającą tylko dwa utwory. W 2002 wystąpili w Żarach na festiwalu Przystanek Woodstock, na podstawie którego powstał Najgłośniejszy Film Polski w reżyserii Jerzego Owsiaka. W tym samym roku zespół nagrał kolejny singiel - "Milion dolarów". W 2010 zespół po wielu latach nagrał, wspólnie z załogą żaglowca Wielki Błękit, nowy singiel zatytułowany "Nadciąga wielki błękit". 1994: "Przebudzenie"; 2002: "Milion dolarów".

O Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!

Sax Club Pana Dyakowskiego

Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Kup teraz!

Reklama