Biografia Daria Zawiałow ( ur. 1992-08-18 )

Daria Zawiałow, po mężu Kaczmarek (ur. 18 sierpnia 1992 w Koszalinie) - polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka.

Młodość

Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, aby tam od września 2008 podjąć naukę w liceum o profilu muzycznym.

Kariera muzyczna

W 2000 wystąpiła w programie TVP1 Od przedszkola do Opola, gdzie zaśpiewała piosenkę "Rzeka" z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina. Brała udział w wielu konkursach i festiwalach dziecięcych i młodzieżowych. Na swoje utrzymanie pracowała z zespołem, grając na weselach.

W 2007 zdobyła nagrodę Tukan Junior za pierwsze miejsce w konkursie Dziecięcego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki w ramach 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA) we Wrocławiu. W 2009 zwyciężyła w programie Szansa na sukces, dzięki czemu wzięła udział w koncercie "Debiuty" na Festiwalu w Opolu, gdzie wykonała piosenkę "Era retuszera" Kasi Nosowskiej. Po udziale w programie dowiedziała się o przesłuchaniach do chórków Maryli Rodowicz; ostatecznie wygrała castingi, a w chórkach artystki śpiewała przez kolejne dwa lata.

W 2011 wzięła udział w czwartym sezonie programu TVN Mam talent!. Dotarła do półfinału. W 2012, pod pseudonimem D.A.R.I.A., opublikowała utwór "Half Way to Heaven". W 2013 i 2014 wzięła udział w trzeciej i czwartej edycji programu X Factor, w tej ostatniej dotarła do finałowej dwunastki. W październiku 2014 wygrała konkurs Pejzaż bez Ciebie, dwa lata później (wiosną 2016) zwyciężyła w konkursie Byłaś serca biciem. W tym samym roku wygrała Przegląd Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu.

W kwietniu 2016 wystąpiła na Scenie na Piętrze w Poznaniu w ramach Festiwalu Enea Spring Break. Została okrzyknięta "objawieniem festiwalu". W czerwcu wzięła udział z piosenką "Malinowy chruśniak" w konkursie "Debiuty" w ramach LIII Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu, na którym zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar oraz Nagrodę Polskiego Radia. 3 czerwca wydała teledysk do festiwalowej piosenki. Do września 2019 wideoklip uzyskał ponad 5 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Sam utwór przez 11 tygodni z rzędu utrzymywał się na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jesienią wydała drugi singel, "Kundel bury". Teledysk do utworu uzyskał ponad 8 milionów wyświetleń na YouTube. Piosenka przebywała 27 tygodni na liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. 30 stycznia wydała trzeci singel "Miłostki".

W lutym 2017 po raz pierwszy wykonała na żywo debiutancki materiał podczas koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Całość koncertu została nadana na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, w koncercie gościnnie wystąpili Piotr Rogucki, Gaba Kulka i Bela Komoszyńska. 3 marca nakładem wytwórni płytowej Sony Music wydała debiutancki album studyjny pt. A kysz!, na którym umieściła 11 utworów. Z albumem zadebiutowała na 7. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS. Płytę promowała trasą koncertową o nazwie A kysz! Tour. 3 czerwca wystąpiła na dużej scenie Orange Warsaw Festival. 6 października wydała rozszerzoną wersję debiutanckiego albumu, wzbogaconą o utwory nagrane z Piotrem Roguckim, Gabą Kulką i Belą Komoszyńską, a także singel "Na skróty". Nawiązała również współpracę z managementem Kayax, a pod koniec listopada wydała cover utworu Wojciecha Młynarskiego "Jeszcze w zielone gramy", który nagrała na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu Kingi Dębskiej Plan B.

28 września 2018 wydała singel "Nie dobiję się do Ciebie", będący pierwszym utworem z jej drugiego albumu studyjnego pt. Helsinki. Płyta uplasowała się na 5. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. W czerwcu 2019 wydała utwór "Czy Ty słyszysz mnie?" z gościnnym udziałem schaftera i Ralpha Kaminskiego, który powstał na potrzeby projektu "Talent Is Not a Crime" marki odzieżowej Puma. W październiku została nominowana do nagród MTV Europe Music Awards 2019 w kategorii Najlepszy polski wykonawca.

Życie prywatne

21 maja 2016 wyszła za mąż za gitarzystę Tomasza Kaczmarka, znanego z występów w Całej Górze Barwinków, który obecnie gra w zespole wokalistki. Para poznała się podczas udziału w czwartej edycji programu X Factor. Po ślubie przyjęła nazwisko męża, jednak karierę artystyczną kontynuuje pod nazwiskiem panieńskim.

Nota prawna

Tekst biografii został opracowany w dużym stopniu na podstawie materiałów zgromadzonych w serwisie Wikipedia.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach.

Pełny tekst źródłowy https://pl.wikipedia.org/wiki/Daria_Zawia%C5%82ow

Reklama