Delons40 minut

Metryka

  • Wykonawca: Delons
  • Tytuł: 40 minut
  • Wytwórnia: Pomaton EMI
  • Numer katalogowy: PROMO CD 602
  • Nośnik: CDs
  • Data wydania: 2005
  • Opakowanie: foliowa koperta
  • Komentarze []

Spis utworów

Spis muzyków

Reklama

Komentarze

Biografia Delons

Delons - grupa rockowa z Mysłowic. Jest w praktyce zespołem stworzonym przez Marka Jałowieckiego i kontynuacją projektu "Generał Stilwell". Muzyka zespołu to duża dawka alternatywy ale również klasycznego rocka, psychodeli i brit popu. Grupa była prekursorem, szczególnie w dawnym składzie, tego gatunku muzycznego na Śląsku a nawet w całej Polsce. Marek Jałowiecki - gitara, wokal, teksty i muzyka; Wojtek Wołyniak - gitara, instrumenty klawiszowe; Tomek Korgul - gitara, instrumenty klawiszowe; Paweł Jankowski - gitara basowa; Adam Rodzik - perkusja; Przemysław Myszor - gitara, klawisze, efekty. W składzie zespołu grali dawniej: Mietall Waluś i Damian Dominik. Zespół wydał dotąd jedną płytę, ukazała się w 2005 roku pt. "Wersja z napisami", promowanej przez piosenki "Fordy" i "40 minut". Wystąpili na "Top Trendy" w tym samym roku. Często jest porównywany do Myslovitz, z tego samego miasta. Gitarzysta Przemysław Myszor gra na stałe właśnie w Myslovitz.

O Archiwum Polskiego Rocka

Czym się zajmujemy?

W Archiwum Polskiego Rocka katalogujemy polskie płyty i single!

Czy znajdę tu tylko polski rock?

Głównie polski rock, ale też polskie płyty popowe, metalowe, a nawet jazzowe

Czy tu są tylko płyty kompaktowe?

Nie! Znajdują się tu zarówno polskie płyty winylowe i płyty kompaktowe - w tym single winylowe i CD.

Mam zespół. Czy mogę zaistnieć na tej stronie?

Oczywiście! Jeżeli wydałeś już płytę lub singla, to skontaktuj się z nami poprzez formularz.

Chciałbym pomóc rozwijać serwis. Czy to możliwe?

Oczywiście! Jeżeli chcesz mi pomóc, to przede wszystkim skontaktuj się ze mną poprzez formularz. Możesz też założyć konto w portalu i już teraz dodawać wideoklipy do płyt, a w przyszłości będziesz edytował dane, kupował i sprzedawał płyty.

Czy Archiwum to tylko strona internetowa?

Nie. Co kilka lat cała zawartość przelewana jest na papier. W tym roku kolejne wydanie. Śledź losy portalu na facebooku i załóż konto w portalu by dostawać informacje na bieżąco!

Sax Club Pana Dyakowskiego

Sax Club Pana Dyakowskiego - oprawa miękka

Sax Club Pana Dyakowskiego to wywiad-rzeka z ikoną trójmiejskiej sceny jazzowej, saksofonistą Przemkiem Dyakowskim. To pełna anegdot opowieść o życiu zawodowym i prywatnym artysty wywodzącego się z ziemiańskiej rodziny o wielkich tradycjach. Dyakowski wspomina dzieciństwo w podkrakowskiej Masłomiącej i dorastanie w Zakopanem, współpracę z Piwnicą pod Baranami i odkrycie Ewy Demarczyk, koncerty w gdańskim Żaku, wyjazdy zagraniczne i występy z zespołem Rama 111, tworzenie gdańskiego Sax Clubu, animowanie jazzowej sceny w Trójmieście i współpracę z Radiem Gdańsk.

Sax Club Pana Dyakowskiego to także opowieść o przyjaźni i współpracy Dyakowskiego z innymi ikonami jazzu: Wojciechem Karolakiem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Możdżerem, Maciejem Sikałą, Michałem Urbaniakiem czy Janem Ptaszynem Wróblewskim.

Współautorem autobiografii jest dziennikarz Radia Gdańsk Kamil Wicik, któremu pomagał Mariusz Nowaczyński. Stworzyli pierwszą książkę dokumentującą nie tylko dokonania Przemka Dyakowskiego, ale także historię sceny muzycznej Trójmiasta.

Kup teraz!

Reklama